Про це пише Bloomberg.
Збільшення вантажоперевезень, пов’язаних із війною, лише посилює наявні проблеми з перевезеннями, а санкції ускладнюють перерахунки через кордони. Водночас постійні логістичні труднощі сповільнюють транспортування таких товарів, як вугілля й алюміній.
“Цього року залізничний сектор переживає найгірший спад з часів кризи 2008-2009 років, і тенденція досі зберігається, — зазначили експерти з московського дослідницького центру MMI. — Ми вважаємо, що це пов’язано з потребами армії, яка має пріоритет у навантаженні мережі, а також з погіршенням проблем із рухомим складом”.
РЖД не надали коментарів щодо ситуації.
“Ми бачимо проблеми Східного полігону”, — заявив міністр транспорту Роман Старовойт, зазначивши, що попри збільшення вантажності, інфраструктурні обмеження все ще існують.
Інвестиції у розвиток залізничного сектору скорочуються, і РЖД уже розглядають можливість зменшення загальної інвестиційної програми до 7,9 трильйона рублів до 2030 року. Ці економічні труднощі позначаються на вантажоперевезеннях, зокрема на експорті вугілля й алюмінію.
Компанії, зокрема Rusal, найбільший виробник алюмінію поза Китаєм, стикаються з проблемами в постачанні продукції через обмежену пропускну спроможність залізниць, що призвело до накопичення величезних обсягів алюмінію на заводах у Сибіру.
У 2023 році Служба безпеки України повідомила про підозру керівнику ВАТ “Російські залізниці”, який сприяв і сприяє повномасштабному вторгненню РФ в Україну. Як свідчать матеріали слідства, він організував доставлення залізничним транспортом російської бронетехніки й особового складу у напрямку державного кордону України та на тимчасово окуповані території.