Про це 24 квітня Суспільне Донбас розповіла речниця СБУ у Донецькій та Луганській областях Галина Прищепа.

Вікарій під відеозапис назвав парафіянам адреси блокпостів українських військ. Згодом це відео опублікували на сайті лаври та в місцевій групі телеграм-каналу.

“У своїй промові до вірян священник озвучив адреси розташування блокпостів та вказував на них рукою. Згодом цей відеозапис було розміщено на сайті релігійної установи та місцевих телеграм-каналах. Досудовим розслідуванням встановлено, що вікарій ще до початку повномасштабного вторгнення неодноразово висловлював прокремлівські наративи. Про це свідчать його численні інтерв’ю, в яких він називав війну проти України громадянським конфліктом”, — уточнила речниця.

Галина Прищепа зазначила, митрополиту оголосили підозру за поширення інформації про переміщення, рух та розміщення підрозділів Збройних сил України за можливості їх ідентифікації на місцевості. Йому загрожує позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років.

За даними Галини Прищепи, триває розслідування у цій справі. Зараз вирішується питання про обрання митрополиту запобіжного заходу.