В офісах мережі компаній Glusco проводять обшуки Служба Безпеки України та Державна податкова служба. Про це повідомляє видання enkorr з посиланням на співробітника центрального офісу мережі заправних станцій; частково інформацію підтвердили в СБУ, хоч і не вказують назву компанії.

«У нас маски-шоу в усіх офісах, заправках, нафтобазах. Пломбують колонки і резервуари, відключають відеоспостереження», – повідомив співробітник Glusco, який попросив не називати його імені.

За його словами, йде вилучення документації та комп’ютерів компанії.

«Подекуди доходить до рукопашної», – додає джерело.

Водночас, сьогодні прес-служба СБУ у Facebook повідомила про викриття масштабної оборудки з «тіньової» реалізації неякісних нафтопродуктів.

«Орієнтовна сума ухилення від сплати податків становить близько 240 млн грн. Кримінальне провадження розпочато за статтями Кримінального кодексу: ч. 3 ст. 209 (легалізація чи відмивання майна, одержаного злочинним шляхом), ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків), ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем), ч. 2 ст. 204 (незаконне виготовлення підакцизних товарів)» — йдеться у повідомленні силовиків.

Обшуки на Glusco проходять згідно з рішеннями слідчого судді Київського районного суду Харкова Садовського К.С. від 26 лютого і 1 березня в рамках розслідування кримінальних проваджень, розпочатих 30 січня 2019 року. Йдеться про розслідування за фактами незаконного виробництва, зберігання і транспортування з метою збуту підакцизних товарів, ухилення від сплати податків, а також легалізації доходів, отриманих незаконним шляхом.

Також в службі уточнили, що всього проводиться понад 140 обшуків у 13 офісних приміщеннях, 7 нафтобазах, 13 морських суднах, 105 автозаправних станціях та 2 відділах митного оформлення.

ТОВ «Глуско Україна» раніше стало ексклюзивним постачальником зрідженого газу з заводів російської «Роснефти» і найбільшим імпортером палива в Україну. Компанією офіційно володіє швейцарська Glusco energy S.A. ізраїльського бізнесмена Нісана Моїсеєва, який є другом Віктора Медведчука — кума президента Росії Володимира Путіна. На початку лютого РНБО ввела санкції проти «каналів Медведчука», які належали його товаришу по партії ОПЗЖ Тарасу Козаку, а пізніше і проти самого Медведчука та його дружини Оксани Марченко.

Фото: Фейсбук