Про це заявив лідер більшості в Сенаті Чак Шумер, повідомляє ABC.

Американський сенатор на пресконференції в Нью-Йорку висловив сподівання, що цього тижня можна “щось зробити, щоб допомогти обом країнам”.

Перед тим у неділю, 14 квітня, Байден поспілкувався з лідером більшості в Сенаті Шумером, спікером Палати представників Майком Джонсоном, лідером меншості в Палаті представників Хакіемом Джеффрісом і лідером меншості в Сенаті Мітчем МакКоннеллом.

За словами Шумера, найкращий спосіб надіслати допомогу Україні та Ізраїлю — це розглянути та прийняти Палатою представників схвалену Сенатом додаткову програму національної безпеки, яка включає допомогу цим обом країнам. Йдеться про ухвалений Сенатом у лютому пакет на 95 мільярдів доларів, який Джонсон досі не виніс на голосування.

Пакет допомоги досі не ухвалений. Чому США затягують із допомогою

Для схвалення допомоги потрібна згода обох палат Конгресу. Сенат контролюють прихильники президента-демократа Байдена, а в нижній Палаті представників більшість у республіканців.

Демократичний Сенат затвердив пакет допомоги ще на початку лютого, причому крім демократів “за” проголосувала й половина республіканської меншини. Законопроєкт, швидше за все, легко пройшов би і республіканську нижню палату, проте спікер Майк Джонсон відмовляється виносити його на голосування.

Причина – опозиція з боку ультраправих прихильників Трампа, республіканського кандидата на листопадових президентських виборах. Вони вимагають пов’язати виділення грошей Україні то з міграцією через мексиканський кордон, то з ліцензуванням експорту зрідженого газу.

Остання умова — оформити частину допомоги в кредит. Демократи навіть йдуть назустріч, але і компромісні варіанти не доходять до голосування.