Про це повідомили на сайті Дніпропетровської обласної прокуратури.
Прокурори Дніпропетровської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно групи осіб за фактами незаконного збирання, зберігання, поширення конфіденційної інформації про особу, шахрайства та несанкціонованого втручання в роботу інформаційних (автоматизованих) систем (ч. 2 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 1, 2 ст. 182, ч. 4, 5 ст. 190, ч. 2 ст. 361 КК України).
Розслідування виявило, що двоє мешканців Кривого Рогу разом із трьома спільниками організували шахрайський кол-центр. Вони видавали себе за співробітників служби безпеки банку та переконували людей встановити мобільний застосунок нібито для захисту персональних даних.
Завдяки цьому додатку шахраї отримували доступ до банківських акаунтів жертв та привласнювали їхні гроші, переказуючи кошти на свої рахунки. Постраждали 33 особи з різних куточків України, включаючи військовослужбовця. Загальна сума збитків склала понад 2,2 мільйона гривень.
Досудове розслідування здійснювали слідчі слідчого управління ГУНП області, оперативний супровід – співробітники Управління протидії кіберзлочинам у Дніпропетровській області Департаменту кіберполіції НПУ.
Відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Нагадаємо, що житель Одеси організував злочинну групу та залучив до неї двох знайомих. Зловмисники під виглядом благодійників, які нібито знаходяться за кордоном, телефонували військовим, представникам духовенства, волонтерських організацій, казали, що мають бажання передати безкоштовно на потреби ЗСУ автомобіль або іншу гуманітарну допомогу. У такий спосіб “волонтерам” вдалось ошукати 14 довірливих громадян і заволодіти їхніми грошима у розмірі понад 280 тисяч гривень.