Загалом, впродовж 3-5 червня понад 20 громад у кількох областях України вирішили вийти з УПЦ.

Впродовж 3-5 червня понад 20 громад у кількох областях України вирішили змінити юрисдикцію з Московського Патріархату на Православну Церкву України. Десять громад перейшли у Київській області.

3 червня 62 з 69 зареєстрованих парафіян храму св. Параскеви П’ятниці с. Вовчків проголосували за перехід місцевої церкви до Православної Церкви України. Про це повідомили місцеві ЗМІ.

У Дем’янцях релігійна громада місцевого храму Воздвиження Хреста Господнього провела зібрання. Прихожанами цього храму є жителі не тільки Дем’янець, а й Харківець та Мазінок. На збори прибули і зареєструвалися 75 людей. Усі одностайно проголосували за перехід до істинно української церкви. Священник церкви в Дем’янцях почепив замки на воротах храму і на збори з громадою не прийшов, — повідомило Переяслав.City.

Релігійна громада храму святої мучениці Параскеви с. Піщана 4 червня приєдналася до Православної Церкви України. Про це повідомив священослужитель Микола Гопайнич. Місцевий настоятель о. Ігор відмовився перейти у лоно ПЦУ, тож спокійно, без скандалу попрощався з громадою і залишив все у храмі, — повідомляє “Еспресо: Біла Церква”.

Громада с. Демидів також провела збори і приєдналася до ПЦУ. Про це повідомили місцеві мешканці у Фейсбук.

Мешканці села Гореничі Білогородської громади, що на Київщині, на загальних зборах вирішили, що Московського патріархату в селі не буде. За перехід місцевої церкви до ПЦУ проголосували одноголосно. Про це також пишуть учасники громади в Фейсбуці.

4 червня в селі Горобіївка відбулися збори громади церкви Різдва Богородиці про перехід церкви УПЦ МП до Православної Церкви України. Жителі одноголосно підтримали це рішення, — повідомили на форумі Сквири.

Подібне рішення цього ж дня прийняла громада с. Музичі на Київщині.

Церковна громада храму Пресвятої Трійці села Стрітівка 5 червня перейшла до ПЦУ.

Лише 7 осіб з 93 зареєстрованих проголосували проти. Збори відбулися абсолютно спокійно, без жодного натяку на конфлікт. Дві машини поліції здалеку спостерігали за подією. «Я не ініціатор переходу, – сказав отець Тимофій, – але як люди вирішать, так і буде. Я залишаюся з ними». Село Стрітівка відоме своєю Школою кобзарського мистецтва, яка навчає талановитих дітей вже понад 30 років“, — повідомили у Фейсбуці місцеві мешканці.

Громада храму Покрови в с. Бобровиці провела збори і проголосувала про перехід в ПЦУ.

А 5 червня храм Різдва Пресвятої Богородиці в селі Дмитрівка рішенням громади перейшов до Православної Церкви України.

Раніше до ПЦУ перейшли дві громади в Переяславському районі: у селах Велика Каратуль та Строкова.

Загалом, впродовж 3-5 червня понад 20 громад у кількох областях України вирішили змінити юрисдикцію з Московського Патріархату на Православну Церкву України.

Фото: Фейсбук