• Перевірте двері та вікна
За наявності щілин встановіть гумові ущільнювачі, відрегулюйте фурнітуру та доводчики. Це дозволить уникнути протягів, тепле повітря не буде виходити на вулицю, а холодне – потрапляти в приміщення.
• Правильно розташуйте меблі
За можливості перемістіть подалі від зовнішніх стін ліжка, дивани та крісла. Так у зонах відпочинку буде триматись більш комфортна температура без додаткового обігріву.
• Підготуйте батареї
Для ефективного розповсюдження тепла вони не мають перекриватися шторами, меблями або декоративними решітками. Ретельно вимийте батареї від пилу та встановіть позаду них екрани з фольги. За рахунок цього тепловіддача збільшиться на 20%.
• Подбайте про додатковий обігрів
Розгляньте варіант придбання обігрівача. При його виборі враховуйте особливості приміщення, принцип дії та споживання. Так, якщо вмикати електрообігрівач щодня по 6 годин протягом місяця, то споживання керамічного, конвекторного чи інфрачервоного складе 90-270 кВт∙год, масляного 270-450 кВт∙год, тепловентилятора – 360-720 кВт∙год. Якщо плануєте для обігріву використовувати кондиціонер, перевірте його стан та температурний режим, за яким він може працювати у холодний період.
• Переконайтеся у надійності проводки
Щоб уникнути проблем при збільшенні навантаження на мережу, перевірте справність проводки, розеток та енергоприладів. Для цього краще заздалегідь скористатися послугами спеціаліста.
• Утепліть під’їзд
Мешканцям багатоповерхівок окрім підготовки кварти варто також подбати про утеплення під’їзду. Об’єднавшись із сусідами, перевірте щільність закриття вікон та дверей. Також не зайвим буде зазирнути у підвал та на дах, щоб упевнитися у цілісності покриття та утепленні трубопроводів.
Фото: піксабей