Про це пише Stern.de.

Європейські партнери повинні об’єднати свої замовлення та забезпечити безпеку оборонної промисловості на наступні кілька десятиліть. Ми повинні перейти до великомасштабного виробництва озброєнь, — закликав Шольц.

Німецький канцлер наголосив на терміновості нарощування потужностей виробництва, «адже ми живемо не в часи миру».

Агресивна війна Росії в Україні та «імперські амбіції», відкрито висловлені президентом Володимиром Путіним, є головною загрозою європейському мирному порядку. У цій ситуації діє наступне: якщо ви хочете миру, ви повинні успішно стримувати можливих агресорів, — каже він.

Що заяву Шольц зробив під час церемонії відкриття нового заводу боєприпасів Rheinmetall. Очікується, що після будівництва та фази запуску завод вироблятиме 200 000 артилерійських боєприпасів щорічно.

Крім того, декілька днів тому, канцлер Німеччини Олаф Шольц звернувся до Західних країн та наголосив, що Україна незабаром може зіштовхнутись із серйозною нестачею боєприпасів та озброєння.

Допомога Україні від Німеччини

Нагадаємо, що 3 лютого 2024 року президент України Володимир Зеленський висловив вдячність німецькому Бундестагу за рішення про виділення в бюджеті Федеративної Республіки Німеччина на 2024 рік 7,6 мільярда євро військової допомоги для України.

Раніше державна міністерка з питань клімату та Європи при міністерстві закордонних справ ФРН Анна Люрманн повідомила, що у 2024 році Берлін планує подвоїти військову допомогу Україні до 8 мільярдів євро. А 2 лютого депутати Бундестагу схвалили державний бюджет на 2024 рік, де передбачено виділення 7,6 мільярда євро на військову допомогу Україні.

Також, Зеленський планує відвідати Німеччину під час Мюнхенської безпекової конференції, яка відбудеться з 16 по 18 лютого.