Про це повідомила французька інформаційна агенція AFP.

Нарада очільників оборонних відомств відбулася 10 квітня у Брюсселі (Бельгія). Європейські чиновники, на яких посилається агенція, пояснили, що більшість держав-учасниць “коаліції охочих” утримуються від такого кроку, попри зростання загроз з боку Росії та заклики посилити військову підтримку України.

“Добре було б зрозуміти, до чого приведе ця місія, і що ми робитимемо: чи підтримуватимемо ми мир, стримуватимемо або виступатимемо силами заспокоєння”, – заявив міністр оборони Швеції Пол Юнсон, говорячи, що їм важливо це прояснити перед ухваленням рішення про відправлення миротворців.

Цю думку поділяють і Нідерланди, заявив міністр оборони країни Рубен Брекельманс.

“Яка потенційна місія, яка буде мета? Який мандат? Що ми робитимемо за різних сценаріїв, наприклад, якщо буде якась ескалація з боку Росії?.. Дуже важливо мати на борту Сполучені Штати, але також має бути зрозуміло, який це тип місії і чого ми вимагаємо від США”, – висловився він.

Як пише Bloomberg, далі в цьому питанні “коаліції охочих” заважає рухатися відсутність американських гарантій захисту для європейських миротворців, якщо їм доведеться зіткнутися з російськими військами. Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер дав зрозуміти, що міжнародна коаліція буде життєздатною тільки за наявності гарантій безпеки з боку США.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі та міністр оборони Франції Себастьєн Лекорню під час брифінгу заявили, що Велика Британія та Франція прискорять військове планування «коаліції охочих» упродовж наступних двох тижнів, аби зосередитися на гарантуванні безпеки України на суші, в повітрі та на морі, а також на відновленні Збройних сил.

Поки що Велика Британія та Євросоюз обговорюють кілька ініціатив з посилення допомоги Україні, збільшення витрат на оборону, а також участь у коаліції охочих, яка має надати Києву гарантії безпеки в рамках майбутньої мирної угоди, додає Bloomberg.

Французький міністр зазначив, що потенційні учасники коаліції вже починають формулювати, чим саме вони можуть допомогти, і чи це можливо з огляду на політичні та конституційні обмеження кожної країни. Зокрема, Туреччина вивчає можливість долучення до морського компонента цієї сили.

Плановані заходи доповнюють підтримку української армії, наголосив Гілі.

«Це означає відмову від демілітаризації України…Ці гарантії безпеки мають також дати змогу українським силам відновитися» — заявив Гілі.

Як пише  Le Monde, міністри наголосили на важливості підтримки Збройних сил України для стримування Росії.

«Першою гарантією безпеки, очевидно, є підтримка української армії, що означає відмову від демілітаризації України, як того вимагає Росія», — сказав Лекорню.

За його словами, суть ініціативи коаліції, до якої входять близько тридцяти країн, полягає в розробці концепції так званих «сил заспокоєння», метою яких є запобігання можливим подальшим атакам з боку Росії після укладення домовленості про припинення вогню.

При цьому не йдеться про «миротворчі сили, які розділятимуть дві сторони конфлікту уздовж лінії фронту», додав наприкінці зустрічі його британський колега Джон Гілі.