Про це він написав на платформі “Х”.

«Схоже, Путін доручив Фіцо відкрити другий енергетичний фронт проти України коштом інтересів народу Словаччини», — заявив глава держави та додав, що «тільки це» можуть означати погрози словацького премʼєра перекрити Україні постачання електрики взимку в умовах атак Росії.

Він наголосив, що потреба України в імпорті електрики виникла лише через окупацію РФ Запорізької атомної станції та цілеспрямоване знищення значної частини української теплової та гідрогенерації електрики.

Як зауважив Зеленський, завдяки роботі українських енергетиків і співпраці з партнерами вдалося уникнути блекауту в Україні.

«Тепер Фіцо втягує ще й Словаччину в намагання Росії завдати болю українцям», — додав він.

Президент заявив, що підтримка російської агресії є «абсолютно аморальною», а «недалекоглядна політика» премʼєра вже залишила словаків без компенсації за втрату російського транзиту газу і може залишити ще без щонайменше 200 мільйонів доларів щорічно, які Україна сплачує за імпортовану електрику.

Як підкреслив глава держави, частка Словаччини в імпорті електрики в Україну — близько 19%. Уряд України працює з сусідами в ЄС, щоб зберегти необхідний обсяг постачання електрики. Тим часом Фіцо «повинен поважати» загальні правила, адже його країна є частиною єдиного європейського енергоринку.

Зеленський наголосив, що «будь-які свавільні рішення» в Братиславі чи «накази з Москви для Фіцо» щодо електрики не призведуть до зупинки імпорту електрики в Україну, але можуть призвести до розриву чинної влади Словаччини з європейською спільнотою.

Раніше Фіцо пригрозив припинити постачання електроенергії  до України з 1 січня 2025 року у разі припинення Україною транзиту природного газу.

Україна неодноразово заявляла, що не буде продовжувати транзит російського газу після завершення договору. За словами українського президента Володимира Зеленського, Україна втрачає набагато більше — людські життя.

Словацький прем’єр-міністр Роберт Фіцо минулого тижня (22 грудня) відвідав Росію, зустрівшись з Путіним для обговорення питання транзиту газу. Однак жодних вагомих домовленостей не було досягнуто.