Про це заявив Джон Кірбі на брифінгу.

Кірбі нагадав, що президент Володимир Зеленський також є верховним головнокомандувачем. І він може вирішувати, хто керуватиме армією. Такий цивільний контроль.

І ми працюватимемо з будь-ким, хто очолює українську армію. Ми продовжуватимемо працювати з нашими українськими колегами.

За словами Кірбі, йому невідомо про будь-які обговорення рішення про відставку Залужного між українською та американською владою.

Але якщо питання полягає в тому, чи мали ми право схвалити, чи засудити подібне рішення, то це неправда. Це рішення президента Зеленського.

Нагадаємо, ввечері четверга, 8 лютого, Зеленський повідомив про рішення звільнити з посади головнокомандувача Збройних сил України Валерія Залужного. Натомість новим головнокомандувачем Збройних сил України був призначений Олександр Сирський.

Що відомо про нового Головнокомандувача ЗСУ

З перших днів великої війни Олександр Сирський очолив оборону Києва. Під його керівництво  у березні-квітні 2022 року вдалося відігнати окупантів від столиці.

За успішну оборону Києва був нагороджений орденом Богдана Хмельницького II ступеня, а 5 квітня 2022 року відзначений званням Героя України.

У вересні 2022 року Олександр Сирський керував контрнаступом ЗСУ у Харківській області, внаслідок якого було звільнено сотні населених пунктів.

До сьогодні Сирський був відповідальний за операційну зону Східного угруповання військ — територія від Куп’янська (Харківська область) до Бахмута (Донецька область).