«Розширення кризи чи загострення конфлікту — це не те, чого прагне Китай. Ми натомість продовжимо відігравати конструктивну роль, сприяючи припиненню вогню та досягненню миру», — заявив Сі Цзіньпін під час зустрічі з президентом Франції Еммануелем Макроном на саміті G20, повідомило інформагентство Сіньхуа.
Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган розкритикував американську владу за те, що вона дозволила українським військовим завдавати ударів по російській території з використанням ракет ATACMS.
За словами Ердогана, передача Києву ракет дальнього радіуса дії призведе до розпалювання конфлікту, цитує турецького лідера мовна компанія CNN Türk. Ердоган вважає, що такий розвиток подій може поставити весь світ на межу великої війни. При цьому, на його думку, Росія та Україна мають «проявляти стриманість».
Що відомо
Нагадаємо, американське видання The New York Times повідомило, що Байден вперше дозволив українським військовим використати далекобійні ракети ATACMS для удару по території Росії. Тоді нібито йшлося про дозвіл бити цими ракетами лише у Курській області.
Того ж дня французьке видання Le Figaro повідомило, що Франція та Британія слідом за США дозволили Україні використовувати свої далекобійні ракети SCALP/Storm Shadow для ударів по території РФ. Згодом видання змінило текст повідомлення. Пізніше міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро заявив, що Париж не змінював свою позицію щодо ударів їхніми ракетами вглиб Росії.
Натомість у Держдепі США офіційно підтвердили, що надали дозвіл використовувати свою зброю на території Російської Федерації.
У ніч на 19 листопада ЗСУ завдали удару по арсеналу 1046 центру матеріально-технічного забезпечення в районі міста Карачев Брянської області РФ. Як повідомляли ЗМІ, ймовірно, були застосовані ракети ATACMS.
Президент Володимир Зеленський не уточнив, чи був удар по складу боєприпасів під Брянськом завданий за допомогою американської ракети ATACMS. Водночас він підкреслював, що Україна має далекобійні можливості й планує їх активно застосовувати.