Однак з авторок скандального документа, нардепка від «Слуги Народу» Галина Третьякова повідомила на своїй Facebook-сторінці.
Нагадаємо, що цей законопроєкт мав бути українською альтернативою «Акту Логана» в США. Він пропонував кримінальну відповідальність за привласнення державних функцій.
Що саме мається на увазі під «привласненням державних функцій» не уточнюється, але авторки законопроєкту запропонували карати тих, хто представлятиме Україну без повноважень і погоджень на міжнародних заходах, перед уповноваженими особами чи агентами іноземних держав, а також представниками міжнародних організацій.
Зокрема, йдеться й про листування, телефонні розмови, кореспонденцію та інші форми спілкування.
За даними законопроєкту, покарання за таке правопорушення передбачає позбавлення волі на строк від 10 до 12 років із позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років та з конфіскацією майна або без такої.
Водночас документ викликав критику суспільства, після чого друга авторка документа, «Слуга» Мар’яна Безугла назвала його «законопроєктним жартом».
Утім, вона визнала, що на голосування цей законопроєкт виноситись не буде.
«Законодавчу провокацію» Безуглої й Третьякової помітили й у ЄС. Зокрема, слова критики опублікувала в Мережі депутатка Європарламенту від Німеччини Віола фон Крамон.
Вона серйозно? Для чого законодавець у Верховній Раді вносить законопроєкти? Провокувати? Я сподівалася, що тут, у Києві, ми маємо справу з більш дорослими колегами. Дуже дивно читати ці історії від когось із правлячої партії, тоді як ми насправді наполягаємо на відкритті переговорів про вступ до ЄС, — написала фон Крамон на своїй Facebook-сторінці.
Вона наголосила, що такі ініціативи не дуже допоможуть, «якщо ви починаєте законодавчо відверто дискредитувати та обмежувати роботу громадських організацій в Україні».