Про це розповіли в експерименті кореспондента сайту Сьогодні.
Журналіст прикинувся потенційним покупцем і домовився про зустріч з власником автопарку, щоб з’ясувати, що потрібно для купівлі маршрутки, скільки це коштує і яких правил дотримуються у карантин.
Вартість купівлі транспорту
Купівля маршрутки обійдеться від $3 до $7−10 тисяч, в залежності від стану машини. Один з водіїв автопарку чесно зізнався, що за три тисячі можна придбати непотріб, який «дорожче продати запчастинами, ніж у зібраному стані».
За окрему плату можна купити й місце на маршруті. Для цього потрібно просто переоформити документи на транспорт і страховку. Директор автопарку сказав, що за це потрібно буде заплатити 2300 гривень, або дешевше — оформивши ФОП.
Працювати можна починати в обхід тендерів, оформивши свого водія. Головне — платити щодня до каси власнику маршруту.
Як на прибуток впливає карантин
Власниця автопарку розповіла, що до кожен водій повинен заробити 800 гривень за зміну. Всі надпланові доходи водій може залишити собі. Поки що план виконувати виходить, але у будь-який момент може нагрянути новий локдаун.
Під час карантину громадський транспорт може перевозити одночасно рівну сидячим місцям кількість людей. Якщо комунальний транспорт зобов’язаний виконувати ці вимоги, то приватники без проблем ними нехтують. Тому карантин значно вплинув на доходи комунального транспорту — вони знизилися «відсотків на 60−80».
«Ось все, що простій — це все виписаний штраф. Потім йде справа до суду. І потім 17 тисяч. Ось весь стояк, що був на локдауні – це все стояк зі штрафами. Весь стояк — 90 протоколів за період грудень-січень», — каже директорка приватного автопарку.
Нещодавно у Києві зупинили водія маршрутки, алкоголь у крові якого вчетверо перевищив норму. Під час спілкування з водієм інспектори помітили у нього явні ознаки сп’яніння. Про який маршрут йде мова – невідомо, фото з номером маршруту заблюрено.
Фото: Фейсбук