В органах Київської міської прокуратури 20 прокурорів мають другу або третю групи інвалідності.

КИЇВ24
Київська міська прокуратура. Фото: скриншот.

Про це інформує Київська міська прокуратура на своєму телеграм-каналі.

Зазначається, що в органах Київської міської прокуратури 13 прокурорів мають третю групу інвалідності. Водночас сім прокурорів мають другу групу.

Повідомляємо, що ані виконувач обов’язків керівника Київської міської прокуратури, ані заступники керівника не мають ані групи інвалідності, ані пенсій за вислугою років, ані будь-яких інших пільг.

Також не мають груп інвалідності начальники управлінь та їх заступники.

Серед начальників відділів є один працівник, який має інвалідність третьої групи, пов’язану з протезуванням органу.

Штатна чисельність прокурорів Київської міської прокуратури — це апарат та 10 окружних прокуратур — 696 працівників. На цей час документи про наявність статусу особи з інвалідністю надали 20 прокурорів, що становить 2,87% від загальної кількості прокурорів.

Наголошується, що у 2024 році інвалідність оформила одна людина, у 2023 — так само один працівник, у 2022 — двоє людей.

Решта прокурорів оформили інвалідність до 2022 року.

Загалом з 20 осіб з інвалідністю п’ять є інвалідами дитинства (один чоловік та четверо жінок).

Звісно ми не можемо оприлюднювати діагнози працівників, однак зазначимо, що серед прокурорів, які мають інвалідність, підставами для її оформлення стали переважно онкологічні захворювання, зокрема видалення щитовидної залози, а також діабет.

Зібрану інформацію з підтверджуючими документами вже передали до Офісу генерального прокурора у межах службового розслідування, яке призначено було генпрокурором 16 жовтня 2024 року.

Скандали із МСЕК в Україні

3 та 4 жовтня 2024 року правоохоронці провели низку обшуків у службових кабінетах і за місцем проживання очільниці Хмельницької МСЕК Тетяни Крупи та її близьких родичів. У посадовиці було виявлено 137 мільйонів гривень, низку підроблених медичних документів, списки ухилянтів із прізвищами та фіктивними діагнозами. Жінка намагалась позбутися частини грошей, викинувши дві сумки з пів мільйоном доларів через вікно.

Зокрема родина посадовиці медико-соціальної експертизи володіє 30 об’єктами нерухомості в Хмельницькому, Львові та Києві, 9 елітними автівками, корпоративними правами на 48 млн грн, нерухомим майном в Австрії, Іспанії та Туреччині тощо.

16 жовтня 2024 стало відомо про те, що Крупа, ймовірно, оформила інвалідність для 50 місцевих прокурорів на чолі з обласним прокурором. Через це генеральний прокурор України Андрій Костін підписав наказ про проведення службового розслідування. 17 жовтня 2024 керівник Хмельницької обласної прокуратури Олексій Олійник подав заяву на звільнення. 22 жовтня у відставку пішов генпрокурор Костін.

Станом на 22 жовтня 2024 підозри вже отримали 64 посадовці медико-соціальних експертних комісій. Також в Україні скасували понад 4 тисячі висновків про інвалідність. Серед іншого, СБУ викрила і припинила діяльність 8 організованих злочинних угруповань, до яких входили представники МСЕК у Харківській, Миколаївській, Закарпатській та Рівненській областях.

Вже до 31 грудня 2024 в Україні припинять свою роботу усі медико-соціальні експертні комісії. Відповідне рішення ухвалив президент України Володимир Зеленський 22 жовтня 2024 року.

Читайте КИЇВ24 на інших платформах

Останні новини

Погода
Більше новин