Державна екологічна інспекція Столичного округу під час перевірки Васильківської міської ради виявила низку порушень природоохоронного законодавства.
Інспектори зафіксували забруднення річки Стугна, несанкціоновані сміттєзвалища та порушення на закритому полігоні побутових відходів. Перевірка триває з 26 травня. Черговий виїзд фахівців відбувся 16 червня.
У Стугну щодня зливали відходи
Найсерйознішим порушенням, за даними екологів, став скид рідких відходів у річку Стугна. Інспектори встановили, що асенізаторські автомобілі зливали нечистоти у переповнений приймальний колодязь, звідки вони потрапляли безпосередньо до водойми.
За інформацією ДЕІ, щодня такі скиди здійснювали близько 20 автомобілів. На місці перебував працівник КП «Комбінат комунальних підприємств м. Васильків», який, за його словами, вів облік машин для подальшого звітування керівництву.

Водії надали договори, підписані директором комунального підприємства, однак місце скиду відходів у документах не було зазначене. На місце викликали поліцію та повідомили про можливі ознаки правопорушення.
У громаді виявили 12 стихійних сміттєзвалищ
Під час перевірки інспектори зафіксували 12 несанкціонованих сміттєзвалищ та інші випадки безконтрольного розміщення відходів.
Також порушення виявили на закритому полігоні у Василькові. Працівники комунального підприємства скидали побутові відходи на відкритий ґрунт на площі 26 квадратних метрів.
Відповідальну особу вже притягнули до адміністративної відповідальності за статтею 82 КУпАП. Розмір завданих довкіллю збитків визначать додатково.

Екологи заявили про незаконну забудову берегів Стугни
Під час обстеження водоохоронної зони річки Стугна фахівці також виявили порушення вимог Земельного кодексу України.
За даними інспекції, у прибережній захисній смузі незаконно розміщені відпочинкові котеджі, а встановлені паркани обмежують доступ громадян до річки.
У Державній екологічній інспекції Столичного округу зазначили, що перевірка Васильківської міської ради триває. Також у відомстві заявили про бездіяльність місцевої влади у питаннях поводження з відходами та реагування на екологічні проблеми громади.
Тим часом на Одещині зафіксували екоцид дельфінів: виявлено 22 мертві тварини на відрізку в 25 км пляжу.





























