Про це передає Politico.
Зазначається, що відповідна позиція пролунала на ранковій зустрічі міністрів ЄС 29 серпня.
Посадовець, знайомий з перебігом перемовин, повідомив для видання, що очільник українського МЗС Дмитро Кулеба закликав міністрів ЄС дозволити Україні бити по об’єктах в Росії, заявивши при цьому, що цю пропозицію не слід вважати ескалацією.
За словами чиновника, заклик дипломата підтримали Франція, Швеція, Латвія, Нідерланди та Польща.
При цьому, деякі учасники зустрічі зазначили, що міжнародне право не забороняє країні входити на територію агресора з метою самооборони.
Натомість Угорщина та Словаччина «із дружнім Москві урядом Роберта Фіцо» висловилися проти підтримки вищезгаданого питання.
На запитання журналіста, чому зустріч пройшла в Брюсселі, а не в Будапешті, який має головування у Раді ЄС, головний дипломат Євросоюзу Жозеп Боррель відповів:
Тому що я так вирішив. Я вважав, що набагато доречніше зробити це в Брюсселі, оскільки деякі позиції, виражені угорським урядом, прямо суперечать спільній зовнішній політиці та політиці безпеки. Набагато краще було б зробити це вдома.
Застосування зброї США у Курській операції
Політика США дозволяє Україні вести вогонь у відповідь для захисту від російських атак з прикордонного регіону Сумської області, який включає прилеглу до України Курську область РФ. Про це раніше повідомляла заступниця речника Пентагону Сабріна Сінгх.
Також 22 серпня видання The Times повідомило, що українські війська використали американські реактивні системи залпового вогню HIMARS. Цією зброєю вони знищили мости, понтони та інженерне обладнання російських військ у Курській області.
Пізніше командувач Повітряних сил ЗСУ Микола Олещук відкрито визнав у своєму телеграм-каналі, що Україна атакувала взводний опорний пункт росіян у Курській області високоточними американськими бомбами GBU-39.