Міністерство культури та інформаційної політики України виступило із відповідною заявою.

У заяві не зазначена назва серіалу, а проте йдеться про те, що “серед підлітків, поширюється серіал російського виробництва, який прямо поширює насилля та естетику, притаманну країні-агресорці. Він містить ворожу пропаганду, побутування якої в Україні в умовах війни є неприпустимим”.

Вочевидь йдеться про серіал “Слово пацана. Кров на асфальті”, який завірусився у соціальних мережах, зокрема широке обговорення отримав у TikTok.

Історія серіалу розповідає про бандитські угруповання Казані кінця 1980-х. Серіал вже охрестили “Бригадою” для нової молоді.

У Мінкульті наголошують, що “російський контент не транслюється на офіційних українських платформах, тому знайти його можна на піратських і російських ресурсах, що є незаконними діями”.

Наразі Нацрада з питань телебачення і радіомовлення внесла 22 російські медіасервіси до переліку таких, що не можуть транслюватися в Україні.

У заяві МКІП закликають українців не поширювати російський контент, а також повідомляти про нього правоохоронним органам.

Ось кілька українських і зарубіжних серіалів, які можуть стати кращою альтернативою російському серіалу “Слово пацана”.

Українські серіали:

  • “Носоріг” (2020) – серіал про кримінальні угруповання Одеси 1990-х років. Створений режисером Олегом Сенцовим, який сам виріс у Одесі в цей час. Серіал отримав позитивні відгуки критиків і глядачів.
  • “Назавжди-Назавжди” (2023) – серіал про молодих людей, які виросли в 1990-х роках. Створений режисером Анною Бурячковою. Серіал отримав номінацію на премію “Золота дзиґа” за найкращий ігровий серіал.
  • “Ля Палісіада” (2023) – серіал про українську еміграцію в 1990-х роках. Створений режисером Філіпом Сотниченка. Серіал отримав позитивні відгуки критиків.

Зарубіжні серіали:

  • “Шерлок” (2010-2017) – британський детективний серіал, заснований на творах Артура Конан Дойля. Серіал отримав широку популярність у всьому світі.
  • “Бріджертон” (2020) – американський серіал у жанрі історичної драми. Серіал розповідає про сім’ю Бріджертонів, яка живе в Англії епохи Регентства. Серіал отримав позитивні відгуки критиків і глядачів.
  • “Дивні дива” (2016-…)) – американський науково-фантастичний серіал. Серіал розповідає про трьох братів і сестру, які стикаються з таємничими подіями після того, як їхній брат зникає. Серіал отримав широку популярність у всьому світі.

Ці серіали відрізняються від “Слова пацана” за жанром, тематикою та стилем. Вони можуть зацікавити глядачів, які шукають більш якісний, цікавий і різноманітний контент.