Про це повідомляє пресслужба Міноборони України.

Як зауважили у відомстві, постачання снарядів — стало головною темою засідання. Слід нагадати, що у лютому чеський президент Петр Павел заявив про можливість викупити 800 тисяч снарядів на 1,5 мільярда доларів у третіх країн, після чого союзники почали виділяти кошти під цю ініціативу.

Під час зустрічі низка країн заявила про пакети допомоги, в які входять боєприпаси – 155 мм, 152 мм, 105 мм – та інші.

Так, міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус оголосив новий пакет для України на 500 мільйонів євро. Планується, що в рамках цього пакету Німеччина надасть 10 тисяч артилерійських снарядів із запасів Бундесверу. Крім того, сюди увійдуть 100 бойових машин піхоти та 100 транспортних автомобілів.

Фінський міністр оборони Антті Хакканен повідомив, що його країна також виділяє 30 мільйонів євро на чеську ініціативу.

Канада теж оголосила про виділення понад 40 мільйонів канадських доларів на ініціативу Чехії, як заявив міністр оборони країни Біл Блер.

Іншою важливою темою для обговорень стала ППО. Партнери України запевнили в подальшому наданні більшої кількості ракет для цих систем.

Також учасники зустрічі поінформували, що підготовка українських пілотів на F-16 «йде чітко за планом». Україна продовжує роботу в цьому напрямку зі США, Данією, Бельгією, Нідерландами, Румунією та іншими країнами.

Надання дронів також стало важливою темою зустрічі у форматі Рамштайн.

До дронової коаліції приєдналися кілька нових країн і внесли внески. Перші результати цієї коаліції — конкретні дрони, очікувані в Україні наприкінці березня. Коаліція опрацьовує можливість інвестування в українських виробників дронів, — заявили в українському оборонному відомстві.