У Києві вшанують пам’ять Інгігерди — принцеси Шведської. Заплановано презентацію монографії «Три покоління благовірності: Інгігерда Шведська, Анна Київська, Едігна Баварська», повідомляє прес-службьа заповідника «Софія Київська».
Заходи із вшанування пам’яті Інгігерди відбудуться 23 лютого.
- 10.30 — панахида біля саркофага з похованням княгині Інгігерди в соборі Святої Софії, яка звершуватиметься Предстоятелем Православної церкви України, митрополитом Київським і всієї України Епіфанієм.
- 12.00 — презентація монографії «Три покоління благовірності: Інгігерда Шведська, Анна Київська, Едігна Баварська» к. і. н. Олени Ясинецької.
- 13.00 — круглий стіл «Досліджуючи, вшановуючи та популяризуючи історичні імена: Інгігерда Шведська в світлі історичних джерел, антропологічних експертиз, археологічних даних та історичних артефактів» між українськими та шведськими вченими.
- митрополит Київський і всієї України Блаженнійший Епіфаній;
- Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Швеція в Україні Тобіас Тиберг;
- дружина Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Франція в Україні Каролін де Понсен;
- Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко;
- генеральний директор Національного заповідника «Софія Київська» Куковальська Неля Михайлівна;
- к. і. н., завідувач сектора міжнародного співробітництва Національного заповідника «Софія Київська» Ясинецька Олена Андріївна;
- директор історичного музею в Сигтуні (Швеція) Тед Хессельбом;
- митрополит Львівський і Сокальський, доктор богослов’я, голова Інституту церковної історії, ексректор Київської богословської академії Владика Димитрій (Рудюк);
- сценарист і продюсер Акім Галімов,
- інші українські вчені та діячі культури
Як ми писали, українські дипломати та науковці ведуть перемовини з представниками Швеції щодо утвердження «Софії Київської» як реального місця поховання дружини князя Ярослава Інгігерди. Шведів переконують, що Інгігерда, яка була донькою шведського короля Олафа, похована в столиці України, а не у Великому Новгороді з іменем Анна Новгородська (як стверджує російська пропаганда в цілому і РПЦ зокрема).
Довідка: в Росії Інгігерда ототожнюється зі святою Анною Новгородською, яка похована у Софійському соборі Великого Новгорода (нині РФ). Це припущення висунув російський історик Карамзін ще у 18 сторіччі. Однак жодних фактичних доказів тому, що Анна та Інгігерда — це одна людина, не існує.
Фото: Фейсбук