Про це пише видання Le Monde.
У матеріалі йдеться про те, що така позиція також може вплинути і на думку Німеччини. Відомо, що 18 жовтня президент США Джо Байден відвідав Берлін і обговорив з лідерами Німеччини, Франції та Великої Британії — Олафом Шольцом, Еммануелем Макроном і Кіром Стармером — План перемоги України, який презентував президент України Володимир Зеленський.
Видання припускає, що чинний президент США Джо Байден може почати працювати над запрошенням України ще в перехідний період, якщо кандидатка від Демократичної партії Камала Гарріс переможе на виборах.
Крім того, позиція Німеччини щодо майбутнього членства України в НАТО може змінитися на позитивну під впливом США. Однак для повноцінного запрошення нашої країни потрібна згода усіх країн-членів. Проте нині Угорщина і Туреччина, зокрема, виступають проти швидкого вступу. Тож їх також потрібно переконати у підтримці.
«Це амбітний план, що порушує складні питання, щодо яких немає спонтанної узгодженості», — сказав виданню один із дипломатів.
Коли Україна вступить в НАТО
Зазначимо, що український План перемоги, який Зеленський представив у Верховній Раді 16 жовтня, містить, зокрема, пункт щодо запрошення України до НАТО.
Водночас 16 жовтня пані посол США при НАТО Джуліан Сміт заявила, що Альянс поки не планує запрошувати Україну найближчим часом. Проте вона запевнила, що НАТО та офіційний Київ працюють над тим, щоб Україна рухалася до майбутнього членства.
Варто додати, що Україна та НАТО можуть підписати безпекову угоду, яка передбачає захист на визначеній території, поки що без врахування тимчасово окупованих. Про це 16 жовтня заявив народний депутат від “Слуги народу” Юрій Камельчук.