Про це пише Reuters.
Якщо план буде реалізований, це дасть певне заспокоєння українським лідерам, які хвилюються, що президент Дональд Трамп може заблокувати подальшу допомогу країні.
Європейські країни раніше купували американські озброєння для України за часів адміністрації Байдена.
Представники США, включаючи українського посланця Трампа, генерал-лейтенанта у відставці Кіта Келлогга, цього тижня обговорять можливі закупівлі озброєнь з європейськими союзниками під час Мюнхенської конференції з безпеки, повідомили джерела.
Це одна з кількох ідей, які адміністрація обговорює, щоб продовжити поставки американських озброєнь до Києва без значних витрат з боку США, додали вони.
У понеділок в інтерв’ю Reuters Келлогг відмовився підтвердити план, але зазначив: «США завжди люблять продавати зброю, виготовлену в Америці, бо це зміцнює нашу економіку».
«Є багато варіантів. Зараз усе на столі», — сказав Келлогг, додавши, що поставки, схвалені колишнім президентом Джо Байденом, все ще надходять в Україну.
«Немає необхідності в наступні 24 години робити це якось інакше», — додав він.
Офіційні особи США нещодавно заявили, що адміністрація Трампа хоче відшкодувати мільярди, витрачені Вашингтоном на війну в Україні, і що Європа повинна робити більше, щоб допомогти.
«Я думаю, що основний принцип тут полягає в тому, що європейці повинні нести відповідальність за цей конфлікт у майбутньому», — сказав радник президента США з національної безпеки Майк Уолтц в інтерв’ю NBC News в неділю.
Посольство України у Вашингтоні не відповіло на запит щодо коментарів.
Неясно, чи планують США попросити європейські країни купувати американські озброєння через комерційні контракти або безпосередньо з американських складів. Деякі комерційні контракти можуть зайняти роки для виконання.
Адміністрація Трампа вже кілька тижнів обговорює, як і чи продовжувати озброєння України.
Трамп пообіцяв під час своєї президентської кампанії припинити всю допомогу Україні. Але деякі з його радників на закритих засіданнях вважали, що Вашингтону слід продовжити військову підтримку Києва, особливо якщо мирні переговори будуть відкладені на пізніше в цьому році.
Байден схвалив понад 65 мільярдів доларів допомоги в галузі безпеки Україні під час його президентства, включаючи мільярди в останні місяці його каденції.
Але офіційні особи в Києві, включаючи президента Володимира Зеленського, заявили, що Україні потрібні додаткові гарантії безпеки перед початком переговорів з Москвою.
Представники адміністрації розглядають угоду з Європою про закупівлю озброєнь як потенційний обхідний шлях, що дозволить Вашингтону підтримати Київ без витрат з бюджету США. Генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив минулого місяця, що Європа заплатить за американську зброю для України.
Нагадаємо, Трамп заявив, що він спілкувався з лідером Росії Володимиром Путіним і вірить, що США досягли прогресу в переговорах щодо припинення війни між Росією і Україною.
Після коментарів Трампа заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков повідомив журналістам, що відносини з Вашингтоном «балансують на межі розриву», сказавши, що Україні слід відмовитися від заявки на вступ до НАТО та вивести війська з територій, захоплених російськими силами.
Два урядових джерела заявили, що Білий дім, ймовірно, перебуває в кількох місяцях від формалізації мирного плану для завершення боїв і що йому потрібно вирішити кілька інших питань перед тим, як організувати переговори.
Кілька офіційних осіб США цього тижня перебувають в Європі, щоб допомогти створити умови для майбутніх мирних переговорів між Україною та Росією.
Келлог планує обговорити з європейськими лідерами на Мюнхенській конференції з безпеки збільшення допомоги Києву.
«Я б не сказав, що ми на початку процесу мирного планування, оскільки ми вже про це думали», — сказав Келлог, додавши, що цього тижня американські офіційні особи зустрінуться з європейськими колегами, щоб «донести наші очікування до союзників».
«Більш важливо, ми хочемо почути їх думку», — сказав він.
Офіційні особи США також сподіваються формалізувати угоду з Україною щодо мінералів, яка дозволила б Америці доступ до багатих ресурсів країни в обмін на продовження допомоги.
Деталі такої угоди не були оприлюднені. Розвиток резервів України, ймовірно, займе роки, і США не отримають прибутку від продажів одразу. Однак адміністрація Трампа вважає цю угоду важливою складовою своєї політики щодо України.