Про це пише The Times.
Сполучені Штати можуть надати «повітряну підтримку» миротворчим силам в Україні в обмін на доступ до рідкісноземельних металів, вважають джерела уряду Великої Британії, після того, як адміністрація Трампа відхилила прохання Києва щодо розміщення військ для підтримки припинення вогню.
Британський уряд намагався переконати Сполучені Штати погодитись на відправку більше систем протиповітряної оборони в Україну для допомоги у підтримці мирної угоди, оскільки Дональд Трамп заявив, що розпочав переговори з Володимиром Путіним щодо долі України цього тижня.
«Це їхня гарантія безпеки», — сказало одне з високопосадових джерел уряду в коментарі для The Times, зазначаючи, що США не відкидають можливість надання повітряної підтримки. Повідомляється, що Америка вивозила системи Patriot протиповітряної оборони з ізраїльських сховищ в Україну минулого місяця.
Дональд Трамп припустив, що Україна може почати компенсувати США за допомогу, надану за останні три роки, «як $500 мільярдів вартості рідкісноземельних металів». Ідея цієї угоди була вперше висунута президентом України Володимиром Зеленським минулого року.
Але залишаються питання щодо того, яким чином така угода може виглядати і чи може Київ розраховувати на подальшу підтримку США в обмін на свої дорогоцінні елементи. На фоні європейської паніки через мирні переговори між Трампом і Путіним, союзники сподіваються, що українські мінерали можуть стати певним важелем для України.
Нагадаємо, цього тижня міністр фінансів США Скот Бессент відвідав Україну. Він привіз до Києва угоду про партнерство, яка включатиме економічну співпрацю між двома країнами.
Під час телефонної розмови у середу президенти Володимир Зеленський та Дональд Трамп домовилися, що Україна допрацює проєкт меморандуму щодо партнерства і передасть його американській стороні.
Україна передала доопрацьований документ і американська сторона попросила час до 17:00, щоб із ним попрацювати. У зв’язку з цим зустріч президента Зеленського та віцепрезидента США Джей Ді Венса, яка мала відбутися на Мюнхенській безпековій конференції 14 лютого, перенесли.