Про це повідомляє CNN з посиланням на чотирьох американських чиновників, знайомих з цим питанням.

Таким чином Білий дім хоче допомогти Україні підтримувати та ремонтувати надані США системи озброєння. Над питанням все ще працюють представники адміністрації, і ще немає остаточного схвалення від Джо Байдена.

“Ми не приймали жодних рішень, і будь-яке обговорення цього питання є передчасним. Президент абсолютно впевнений, що він не надішле американські війська в Україну”, — сказав один із чиновників адміністрації.

Після схвалення зміна, ймовірно, буде введена в дію цього року, заявили чиновники, і дозволить Пентагону надавати контракти американським компаніям на роботу в Україні вперше після повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році. Чиновники заявили, що сподіваються, що це пришвидшить технічне обслуговування та ремонт систем озброєння, які використовуються українськими військовими.

Байден та його заборона про військових США в Україні

Протягом останніх двох років Байден наполягав на тому, щоб усі американці, і особливо війська США, трималися якомога далі від українських фронтів. Білий дім сповнений рішучості обмежити як небезпеку для американців, так і сприйняття, особливо Росією, того, що американські військові ведуть там бойові дії. Держдеп прямо застеріг американців від поїздок в Україну з 2022 року.

Як наслідок, надану США військову техніку, яка зазнала значних пошкоджень під час бойових дій, довелося вивозити з країни до Польщі, Румунії чи інших країн НАТО для ремонту, що вимагає часу. Американські війська також доступні, щоб допомогти українцям із регулярним обслуговуванням і матеріально-технічним забезпеченням, але лише здалеку через відеочат або захищений телефон — угода, яка супроводжується внутрішніми обмеженнями, оскільки американські війська та підрядники не можуть працювати безпосередньо над системами.

Чиновники адміністрації почали серйозно переглядати ці обмеження протягом останніх кількох місяців, за словами офіційних осіб, оскільки Росія продовжувала досягати успіхів на полі бою, а фінансування США для України зупинилося в Конгресі. Якщо дозволити досвідченим американським підрядникам, які фінансуються урядом США, зберігати присутність в Україні, це означає, що вони зможуть допомогти відремонтувати пошкоджене дорогоцінне обладнання набагато швидше, заявили чиновники. Однією передовою системою, яка, за словами чиновників, ймовірно, потребуватиме регулярного обслуговування, є винищувач F-16, який Україна має отримати пізніше цього року.

Дискусії відбулися після низки рішень, прийнятих США в останні місяці, щоб допомогти Україні відбити росіян. Наприкінці травня Байден дав Україні дозвіл на удари американською зброєю по цілях всередині Росії, поблизу кордону з українським містом Харковом — запит, який США неодноразово відхиляли в минулому. Минулого тижня ця політика, здається, знову розширилася, коли радник з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що Україна може завдати контрудару будь-де вздовж українсько-російського кордону, використовуючи зброю США.