Про це пише The Washington Post.
Міністр оборони США Піт Гегсет на зустрічі з колегами з країн НАТО заявив, що Вашингтон має намір переглянути свою військову присутність у Європі.
Зазначається, що європейські лідери висловили занепокоєння скороченням контингенту США, оскільки виникає ризик послаблення оборони НАТО, що може призвести до вразливості перед потенційним тиском Росії.
Крім того, європейські лідери хочуть переконатися, що якщо якесь скорочення військ все ж таки відбудеться, то воно не буде результатом переговорів США з Росією.
За даними Європейського командування США, в Європі перебувають від 75 000 до 105 000 американських військовослужбовців, з яких 63 000 розміщені на постійній основі. Якщо їхня кількість почне скорочуватися, наслідки можуть варіюватися від символічного зменшення до серйозного ослаблення оборонних можливостей регіону.
Німецькі офіційні особи зазначають, що присутність американських військ відіграє ключову роль не тільки в захисті Європи, а й у забезпеченні глобальних інтересів США. Наприклад, база “Рамштайн” у Німеччині є важливим центром для проведення американських операцій не тільки в Європі, а й за її межами.
Водночас деякі європейські дипломати переконані, що навіть на тлі невизначеності, що виникла у зв’язку з переговорними ініціативами Трампа, Вашингтон навряд чи піде на масштабне виведення американських військ із країн ЄС, хоча європейцям у будь-якому разі треба буде готуватися до найгіршого сценарію. Колишній британський дипломат Найджел Гоулд-Девіс із цього приводу зазначив, що поки неясно, як ситуація складеться на практиці.
Інформація про можливе виведення частини американських військових з Європи з’явилася ще наприкінці січня.
Італійське агентство ANSA з посиланням на своє джерело повідомило, що 20 тисяч бійців — це приблизно п’ята частина всіх американських військ у Європі. Трохи згодом журналісти видання Financial Times також написали про ймовірне виведення 20 тисяч американських солдатів із країн ЄС, які здебільшого розміщені в Польщі та Румунії.