Сполучені Штати Америки та Панама підписали рамкову угоду, яка дозволить американським військовим кораблям і допоміжним суднам “першими й безперешкодно” проходити через Панамський канал. Також країни підписали меморандум про взаєморозуміння щодо спільної діяльності в галузі безпеки.

Виступаючи під час візиту до Панами, Хегсет сказав, що він намагатиметься «відродити» базу, яка була закрита після того, як США вивели свої війська з країни в 1989 році.

Про це пише The Guardian.

Вашингтон прагне вільного проходу для кораблів свого флоту, які, за словами президента США Дональда Трампа, «значно завищені», стверджуючи, що канал потрапив під владу Китаю. Пекін відповів ударом, звинувативши Hegseth у спробі зірвати його співпрацю з Панамою. “Всі знають, хто хоче контролювати Панамський канал”, – заявив речник МЗС Китаю.

Про це міністр оборони США Піт Гегсет заявив під час спільної з міністром громадської безпеки Панами Френком Абрего пресконференції в місті Панама, повідомили в Пентагоні. Він зазначив, що дві держави співпрацюють у трьох сферах.

Це захист кордонів і припинення масової нелегальної міграції, боротьба з картелями і злочинними організаціями, а також захист Панамського каналу і протистояння “згубному впливу Китаю”.

“Панамський канал – це ключова територія, яку Панама повинна захищати разом з Америкою, а не з Китаєм”, – заявив Гегсет.

Він додав, що підписані документи підтверджують історичні зв’язки США і Панами і окреслюють шляхи поглиблення їхніх відносин і зміцнення двосторонньої співпраці у сфері безпеки каналу.

Що ж стосується меморандуму про взаєморозуміння, то він передбачає збільшення кількості спільних навчань, операцій і загальної оперативної сумісності між збройними силами обох держав. Штати відновлять ротаційну і спільну з Панамою присутність у Форт-Шермані, на військово-морській станції Родман і на авіабазі Говард.

“У Форт-Шермані ми відродимо “Школу джунглів” разом з панамськими силами”, – додав глава Пентагону.

Раніше міністр оборони США Піт Гегсет висловив тверді наміри разом із Панамою й іншими партнерами, а також за допомогою військової присутності американських кораблів, звільнити Панамський канал від впливу Китаю.