Про це повідомила пані посол України в США Оксана Маркарова.

Переконана, що це рішення має особливу актуальність для тих громадян, які втратили свої домівки внаслідок російської військової агресії та вимушено виїхали з територій, на яких ведуться бойові дії або тимчасово окупованих Росією.

Відомо, що термін дії спеціального дозволу на тимчасове перебування на території США мав закінчитися в 2024 році. Тепер українці зможуть отримати нові гуманітарні паролі. Пані посол додала, що право поновити свій статус отримали також громадяни, яким надали гуманітарний пароль до запровадження програми.

Право поновити свій статус гуманітарного паролю отримали як українці, які прибули до США за програмою “Uniting for Ukraine” (U4U), так і громадяни, яким було надано гуманітарний пароль в пунктах пропуску через державний кордон США у період з 11 лютого до 25 квітня 2022 року, до запровадження цієї програми.

Що таке гуманітарний пароль 

Uniting for Ukraine — це спеціальна програма надання гуманітарних паролів українцям, які покинули свої домівки через російське вторгнення. Гуманітарний пароль дає людям змогу приїхати на певний час до США без візи.

Раніше також повідомляли, що українці, які виїхали через повномасштабне вторгнення Росії, зможуть залишатися у Великій Британії до вересня 2026 року після отримання 18-місячної візи за новою схемою продовження. Перші візи надавали можливість українцям перебувати у Великій Британії впродовж трьох років у рамках програм “Будинки для України”, “Українська сімейна програма” та “Програма продовження перебування для України”, однак ці візи закінчуються в березні 2025 року.