Про це пише The Economist.
Однією з гарантій виконання потенційної мирної угоди можуть бути іноземні військові сили в Україні. Розмістити свій миротворчий контингент за лінією фронту пропонує Франція, однак їхня присутність буде лише “заспокоєнням” і вони не обов’язково приєднаються до будь-якої майбутньої війни, пишуть журналісти. Зазначається, що американські офіційні особи пропонують залучити миротворців з неєвропейських країн, зокрема Бразилії чи Китаю. Вони могли б розташуватися уздовж лінії припинення вогню як своєрідний буфер.
Вважається, що віцепрезидент США Джей Ді Венс сказав європейцям, що тільки європейські сили будуть менш ефективними у стримуванні Росії від нападу. “Однак Росія виступає проти будь-якого розгортання іноземних військ в Україні, тому Трампу доведеться змусити Путіна”, — йдеться у матеріалі.
Ще одне занепокоєння викликає вплив таких заходів на саме НАТО. “Коли п’ять союзників по НАТО розглядали питання розгортання військ на зустрічі на авіабазі “Рамштайн” у січні, стало очевидно, що європейські сухопутні війська будуть небезпечно розтягнуті, що створить прогалини у власних оборонних лініях НАТО. За словами колишнього американського чиновника, знайомого з цими планами, було б «подарунком путіну», якби союзники скоротили свою присутність у прифронтових країнах”, — підсумовують в The Economist.
Болгарський політолог Іван Крастев жартома називає цей гіпотетичний кордон “лінією Трампа”, однак журналісти зазначають, що РФ виступає проти розміщення в Україні будь-яких іноземних військ, тому президенту США Дональду Трампу доведеться примусити Володимира Путіна йти на поступки.
Іншим рішенням може бути розбудова Збройних сил України. Президент України Володимир Зеленський казав, що якщо Україна не ввійде до Північноатлантичного альянсу (НАТО), альтернативною гарантією безпеки може бути подвоєння чисельності української армії та постачання зброї та боєприпасів зі США.
Нагадаємо, 15 лютого медіа писали, що країни Європи працюють над планом відправки військ в Україну після завершення війни. В обговоренні беруть участь, зокрема Велика Британія та Франція.
Президент України Володимир Зеленський заявив під час відвідування Хмельницької АЕС 13 лютого, що Україні потрібно 100 тисяч миротворців для забезпечення сталого миру та стримування російської агресії в майбутньому.