Про це пише Politico з посиланням на чиновників, які брали участь у переговорах.
Крім того, Вашингтон не хоче називати повномасштабне вторгнення Росії в Україну “незаконним” у тексті комюніке.
Як пише Bloomberg, напередодні зустрічі велася інтенсивна робота з пошуку спільної позиції, з якою могли б погодитися всі країни G7, зокрема, щодо торгівлі та війни РФ проти України — двох ключових питань, які викликають найбільші суперечки.
Міністр фінансів України Сергій Марченко також присутній на зустрічі: це може допомогти учасникам у намаганнях переконати главу Мінфіну США Скотта Бессента в тому, що пункт про підтримку України має бути включений у комюніке. Марченко казав журналістам, що намагатиметься повторити аргументи Києва щодо посилення санкцій проти Росії, в тому числі шляхом зниження рівня граничної ціни на російську нафту, встановленої G7 на рівні $60 за барель.
Зміна політики США з часу повернення до Білого дому Дональда Трампа вплинула на G7. Зокрема, країни групи не могли схвалити спільну заяву до третьої річниці повномасштабного вторгнення РФ в Україну — Штати не хотіли називати Росію агресором. Трамп також називав виключення РФ із “Великої сімки” помилкою, висловлюючи бажання повернути Москву до “клубу”.
США з початку другого терміну Трампа відмовлялися підтримувати заяви із засудженням агресії Росії проти України не лише у межах G7, але і в ООН.