Про це повідомили на Фейсбук-сторінці Музею.

Відтепер він є частиною постійної експозиції комплексу “Середня Наддніпрянщина” та щодня знайомитиме відвідувачів із традиціями, побутом та гостинністю українців кінця ХІХ століття.

Ця архітектурна пам’ятка є справжньою рідкістю — шинок із заїздом. У таких закладах мандрівники могли не лише поїсти й відпочити, а й зупинитися на кілька днів.

Під час реставрації команда музею намагалася максимально точно відтворити атмосферу села: збережено автентичне розташування лав, столів, печі, а також традиційні побутові речі.

Ідея зберегти шинок виникла ще 55 років тому, але реалізувати її вдалося лише зараз, завдяки тривалій та кропіткій роботі реставраторів, науковців і культурних діячів.

“Для нас це відкриття — не просто новий об’єкт у музейній експозиції. Це символ збереження української спадщини, доказ того, як віра, єдність і праця здатні повертати до життя історію”, — зазначають у музеї.

Відвідувачів запрошують побачити оновлений шинок на власні очі та поринути в атмосферу традиційного українського побуту.