Про це повідомляє Reuters.
За даними агентства, Вашингтон заявив про нічні удари по іранських цілях у відповідь на попередні дії Тегерана. Водночас Іран повідомив, що атакував військові об’єкти, пов’язані зі США, назвавши це відповіддю на американські удари.
У Бахрейні, де розташований штаб П’ятого флоту США, заявили про атаку іранських дронів. Інформації про постраждалих або руйнування наразі не надходило.
У протоці пошкодили танкер
Британська служба морської безпеки UKMTO повідомила, що в Ормузькій протоці танкер зазнав удару невідомим снарядом.
Унаслідок атаки пошкоджено місток судна, однак усі члени екіпажу залишилися неушкодженими. Відповідальність за інцидент поки що ніхто не взяв.
Після останніх атак Об’єднаний центр морської інформації (JMIC) підвищив рівень загрози для судноплавства в регіоні.
Іран посилює контроль над судноплавством
Іранське державне телебачення повідомило, що Корпус вартових ісламської революції відкривав “попереджувальний вогонь” по суднах, які нібито намагалися пройти маршрутами без дозволу Тегерана.
За інформацією іранських ЗМІ, після цього частина суден почала запитувати дозвіл на проходження Ормузької протоки через іранську сторону.
Reuters про ситуацію
Reuters називає нинішнє загострення найсерйознішою ескалацією між США та Іраном від моменту укладення тимчасової мирної угоди два тижні тому.
Обидві сторони звинувачують одна одну в порушенні домовленостей, тоді як напруженість навколо Ормузької протоки знову посилює ризики для міжнародного судноплавства та світового енергетичного ринку.
Читайте також: Україна повернула чотирьох моряків із затриманого Іраном судна в Ормузькій протоці





























