Про це йдеться в заяві Мінфіну США від 6 лютого.

Відомство підкреслило, що Іран щороку отримує “мільярди доларів” від продажу нафти для фінансування своєї дестабілізаційної діяльності та підтримки численних терористичних угруповань, зокрема ХАМАС і “Хезболли”.

Для здійснення цих продажів і поставок нафти Генштаб Збройних Сил Ірану використовує мережі підставних компаній і брокерів, що базуються за кордоном“, – ідеться в повідомленні.

У межах схеми, яку викрили США, Іран постачав нафту до Китаю від імені іранських збройних сил і через дві підставні компанії.

Під санкції потрапили фізичні особи в Китаї, Індії та ОАЕ, а також кілька кораблів, які транспортували нафту. Санкції блокують їхній доступ до будь-яких активів в Америці та забороняють іноземну допомогу з боку США.

Міністр фінансів США Скотт Бессент заявив, що Іран “зосереджений на використанні своїх нафтових доходів для фінансування розвитку своєї ядерної програми” і підтримки терористичних маріонеткових угруповань в регіоні.

США зобов’язуються агресивно протидіяти будь-яким спробам Ірану отримати фінансування для цієї зловмисної діяльності”, – додав Бессент.

Раніше Трамп закликав ОПЕК знизити ціну на нафту, але це суперечить інтересам Саудівської Аравії. Про збільшення видобутку понад плани поки що не йдеться, попри заклик президента США Дональда Трампа знизити ціни на нафту. Він сподівається, що це зменшить витрати на енергоносії, а відповідно може допомогти знизити інфляцію та спонукати ФРС до зниження процентних ставок.