Про це повідомляє Associated Press із посиланням на кілька джерел, знайомих із ситуацією.
За даними агентства, нову політику ухвалив посол США в Китаї Ніколас Бернс у січні 2024 року, незадовго до свого від’їзду з країни. Заборона набула чинності за кілька днів до інавгурації Дональда Трампа. Вона стосується всіх американських співробітників, зокрема тих, хто працює в посольстві та консульствах у Пекіні, Шанхаї, Гуанчжоу, Шеньчжені, Ухані та Гонконзі.
Обмеження охоплює всі аспекти особистих взаємин з громадянами Китаю, за винятком випадків, коли такі стосунки вже існували до впровадження нової політики. У таких ситуаціях можна подати заявку на виняток, але у разі відмови співробітник повинен або припинити стосунки, або залишити свою посаду.
Такі заходи обґрунтовують питаннями національної безпеки. Американські спецслужби та дипломати неодноразово попереджали про ризики так званих «медових пасток» – тактики, коли іноземні спецслужби використовують романтичні зв’язки для отримання секретної інформації.
Державний департамент США та інші урядові установи раніше запроваджували суворі правила щодо особистих стосунків своїх співробітників у Китаї. Нові обмеження стали відповіддю на зростаючі побоювання щодо потенційних шпигунських операцій.
Поки що політика не була офіційно оголошена публічно.
Китай закликав Сполучені Штати негайно скасувати свої останні тарифи і пообіцяв вжити контрзаходів для захисту власних інтересів після того, як американський президент Дональд Трамп оголосив про масштабні мита для всіх торгових партнерів США по всьому світу.