Про це розповів в ефірі КИЇВ24 американський політтехнолог Джейсон Смарт.

На думку експерта, США вже розуміють, що ескалація з Росією неможлива. Якщо у перший рік війни Білий Дім був занепокоєний, що удари по Росії спричинять ескалацію конфлікту, наразі вони вже розуміють, що це міф.

Не буде ніякої ескалації. Навіть якщо Росія хотіла ескалацію, то це неможливо. Це вже не загроза, про яку говорять в Вашингтоні. Якщо це вже не загроза, про що вони говорять в Білому домі, значить, що вони спокійні, якщо Україна атакує цілі у РФ, що це не буде якийсь новий етап війни. Навпаки, це допомагає Україні й це дуже потрібний крок

При цьому, політтехнолог підкреслює, що для розуміння цього моменту американцям знадобилося 2,5 роки.

Нарешті вони вирішили змінити це рішення, що Україна може атакувати будь-яку точку в Росії. Я думаю, що це головне. Тобто, як Байден сказав декілька разів, вони не хочуть, щоб вони атакували, наприклад, Москву, але не проти, якщо це буде якийсь район, який недалеко від України, або туди де є російська база, яка збирається атакувати Україну”

Однак в Інституті вивчення війни США вважають, заява російського диктатора Володимира Путіна про можливість зміни ядерної доктрини РФ є прямою погрозою застосування ядерної зброї, якщо Захід дозволить Україні перемогти у війні.