Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).
Нагадаємо, що на пресконференції 20 червня у Ханої Путін заявив, що не може виключати надання Північній Кореї високоточної зброї нібито у відповідь на військову допомогу Заходу Україні. Також диктатор розглядає можливість зміни ядерної доктрини РФ.
Це відбувається на тлі, нібито, дискусії на Заході про “зниження порогу для використання ядерної зброї та розробку менш потужної зброї”.
Заява диктатора, ймовірно, була частково відповіддю на зауваження генерального секретаря НАТО Йенса Столтенберга від 17 червня про те, що члени НАТО обговорюють посилення ядерної готовності перед обличчям загроз з боку Росії та Китаю, хоча Столтенберг нічого не казав про “зниження порогу для використання ядерної зброї”.
При цьому Путін заявив, що Росії не потрібно вводити ідею так званого превентивного удару, адже “ударом у відповідь противник буде гарантовано знищений”.
Що передбачає ядерна доктрина РФ
Російська ядерна доктрина дозволяє використовувати ядерну зброю лише у “виняткових випадках” загрози суверенітету та територіальній цілісності Росії.
На пресконференції Путін додав, що поразка на полі бою означатиме кінець “тисячолітньої історії” російської держави, і що Росії краще воювати до кінця.
Експерти ISW припускають, що цими заявами російський диктатор прагнув дати зрозуміти, що залишає за собою право застосувати ядерну зброю, якщо РФ зазнає рішучої поразки на лінії фронту.
Чи буде масштабна ескалація
В Інституті вважають, що ядерна погроза Путіна є частиною кампанії ядерного шантажу Кремля. Він досі прагне залякати союзників України аби ті припинили допомогу.
ISW продовжує вважати, що загроза ядерної ескалації й надалі залишатиметься основним активом здатності Росії маніпулювати сприйняттям іноземних осіб, які приймають рішення. Однак, це малоймовірно і лишається лише на рівні погроз.
Аналітики продовжують вважати, що Росія не зможе перемогти Україну чи Захід — і, швидше за все, програє, — якщо Захід мобілізує свої ресурси для опору.