Про це повідомляє «Суспільне».

Лауреатів визначали в шести номінаціях.

Так, у номінації «Публіцистика та журналістика» перемогу здобув журналіст та колишній полонений бойовиків Станіслав Асєєв із книгою «В ізоляції». У ній Асєєв розповідає про своє життя в полоні у в’язниці «Ізоляція» на території окупованої Донецької області.

У номінації «Кіномистецтво» переміг фільм «Атлантида» режисера Валентина Васяновича. Ця кінострічка розповідає про життя Донбасу після повернення до України. Події фільму розгортаються в 2025 році.

Лауреатом Шевченківської премії у номінації «Візуальне мистецтво» став художник Борис Михайлов зі своїм проєктом «Випробування смертю». У ньому він розповідає про трансформацію світу. Сам проєкт складається із багатьох масштабних фотографій, які нібито не мають нічого спільного.

У номінації «Література» перемогла письменниця Оксана Луцишина зі своїм романом «Іван і Феба».

Лауреатом у категорії «Музичне мистецтво» стало агентство «Ухо» із циклом «Архітектура голосу».

У номінації “Театральне мистецтво” перемогли Сергій Маслобойщиков, Наталія Рудюк і Олександр Бегма за виставу “Verba” за мотивами драми-феєрії Лесі Українки “Лісова пісня” Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка.

Сьогодні, 9 березня, оголосили лише імена, церемонія нагородження відбудеться в травні у Каневі. Загалом до розгляду було представлено 51 твір у шести номінаціях.

Як зазначається, розмір премії у 2020 році складав 192 тисячі гривень. Проте цьогорічна сума стане відома після публікації відповідного указу президента Володимира Зеленського.

До слова, Шевченківська премія – найвища в Україні творча відзнака за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва. Премію вручають із 1961 року до Дня народження Тараса Шевченка в шести номінаціях. Її присуджує президент на підставі рекомендацій комітету премії.

Нагадаємо, сьогодні, 9 березня, у Києві з нагоди дня народження письменника відбуваються різні заходи. А раніше українського поета відтворили в доповненій реальності  та створили рок-баладу за мотивами вірша «Думи мої, думи мої».

Фото: facebook