Міський голова Києва Віталій Кличко показав історію співробітниці столичного зоопарку, яка не полишила Київ і залишилася дбати про тварин у перші місяці широкомасштабного вторгнення росії. Відеоісторію Кличко опублікував на своїй сторінці у Facebook.

«Продовжую розповідати про #ЛюдиТвогоКиєва. Про тих киян, які роблять все, аби наше місто ставало комфортною та гарною європейською столицею. Сьогодні – історія про дівчину, від чиєї роботи у перші місяці широкомасштабної агресії росії залежало життя мешканців Київського зоопарку. Це історія про 27-річну зоотехніка відділу копитних Київзоо Анастасію Горенко. Перші півтора місяці Анастасія працювала без вихідних та фактично жила у зоопарку. Пояснює, думок покинути Київ чи Україну, не було. Вона залишилася в зоопарку, аби дбати про тварин. А піклуватися було про кого – всім відомого слона Хораса, жирафів Джамбо і Джуто, антилоп, гуанако, бізонів і багатьох інших», – , – зазначив Кличко в дописі до відео.

Як розповів Кличко, оскільки робітників не вистачало, дівчині доводилося працювати за декількох фахівців: слідкувати за раціоном, умовами проживання у вольєрах, станом здоров’я своїх вихованців, годувати тварин, прибирати. А також заспокоювати тварин після вибухів.

В КМДА зазначають, що київський зоопарк став притулком для тварин і з інших зоопарків країни, де їх перебування через бойові дії було небезпечним. Наприклад, до столиці переїхала тигриця Даліла з Харкова, мавпи та черепахи з приватної ферми з-під Києва. Також кияни, які виїжджали з міста, рятуючись від війни, передавали до KyivZoo своїх екзотичних папуг, змій, ящірок. Загалом столичний зоопарк допоміг врятувати 142 тварини.

Фото: Фейсбук