Автори назвали проєкт Метафізичний сквер, його вимостять гарматними гільзами від великокаліберних снарядів (152 мм), які організують рельєф у яруси для сидіння.
Про це автори розповіли на Хмарочосу.
Такий інструмент, на думку авторів, вирішує кілька задач: по-перше, забезпечує мінімальну площу мощення, що дозволяє уникнути ефекту пательні – адже ділянка сонячна й улітку тут може бути спекотно. Крім того, збережеться перепад висоти в шість метрів й одночасно простір буде зручним для пересування. По-третє, структуру амфітеатру можна використовувати для проведення концертів й інших заходів.
З боку Андріївського узвозу встановлять чавунний циліндр з рельєфом-життєписом Сліпака висотою в три метри. За задумом його можна буде крутити рукою.
На горішній частині барельєфі буде розміщено образи Сліпака-воїна, нижній присвячено його народженню й оперній кар’єрі, а посередині розмістять текст із біографією, який ітиме одним рядком і закручуватиметься по спіралі.
З циліндра в небо прямуватиме промінь світла, який з’являтиметься лише в «символічні для Сліпака та України дати».
Автори також провели експеримент, встановивши у сквері 170 свічок. Вони побачили, що люди відразу почали підходили і взаємодіяти з інсталяцією, фотографувалися поміж вогнів.
Згодом автори розроблятимуть проєктну документацію.
Нагадаємо, у Києві обрали переможця архітектурного конкурсу на кращий проєкт скверу імені Василя Сліпака.
Перше місце посів проєкт архітекторів Олексія Шемотюка і Павла Сингаївського за участі авторського колективу (А. Єрмоленко, Є. Штефан, А. Задорова).
У січні 2021 року творче об’єднання митців “Музичний Батальйон” обрало свій проект пам’ятника Василя Сліпака. Сам пам’ятник розробили скульптори Віктор та Богдан Рябови. Проте архітектори Києва нещадно розкритикували проект пам’ятника оперному співакові, який має розташуватися в арт-сквері його імені на Андріївському узвозі.
Фото: Хмарочос