Мета удару по полігону Капустин Яр в Астраханській області могла полягати у тому, аби завадити російським загарбникам завдати чергового удару по Україні експериментальною балістичною ракетою типу “Орешник”.

“Я припускаю, що можливо Україна атакувала цей Капустин Яр, цей об’єкт, саме для того, аби завадити Російській Федерації можливо, можна припускати, зробити чергову спробу запуску цього “Орешніка” або його аналогу, якогось варіанту”, – заявив військовий експерт, колишній співробітник СБУ Іван Ступак в ефірі на Радіо NV.

Експерт припустив, що можливо завдяки супутникам або якимось іншим чином вдалося отримати інформацію, що на тому полігоні відбувається якась активність.

“Наприклад, підвозять паливо, підвозять якісь компоненти, велику кількість людей. Тобто, активність свідчить про те, що на якомусь горизонті планування, можливо тиждень, два, три або місяць – готується ще один пуск по Україні. Невідомо, можливо на полігон поїде. Не важливо. Можна влучити? Давайте спробуємо. Ось була така спроба. Чи була вона ефективною, чи була вона вдалою? Поки що, мені важко сказати”, – повідомив Ступак.

Як повідомлялось, 5 грудня стало відомо, що український безпілотник атакував російський військовий полігон “Капустин Яр” в Астраханській області. Саме звідти окупанти запускали по Дніпру ракету “Орєшнік”. Стверджується, що внаслідок вибуху було пошкоджено якісь ворота на полігоні.

Скільки таких ракет може виробляти РФ

На шістьох підприємствах Росії, які займаються виробництвом ракет різних типів, зокрема й міжконтинентальних балістичних ракет, тривають роботи з розширення потужностей, розповів військовий експерт, директор з розвитку інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Валерій Рябих в ефірі телеканалу “Еспресо”.

“Відповідно 25 ракет на рік подібного класу – це, цілком ймовірно, може бути загальна потужність російської оборонної промисловості на цьому етапі з виробництва ракет подібного класу”, – сказав Рябих.

За його словами, ці ракети “не виникли з повітря”. Для того, щоб вийти на серійне виробництво такого засобу, потрібно здійснити велику роботу.

“В цій ракеті можуть використовуватися наявні блоки від інших ракет”, – додав він.

Експерт також зазначив, що виробництво міжконтинентальних ракет буде потіснено в разі, якщо противник захоче виробляти у великій кількості ракети середньої дальності.

На низці об’єктів, які зав’язані на виробництві, зокрема, міжконтинентальних балістичних ракет, а це щонайменше шість підприємств, ведуться роботи з розширення потужностей.

“Це, з одного боку, може свідчити про те, що РФ намагатиметься розширити ці можливості, і навіть якщо вона вироблятиме 25 ракет, то до потенціалу, який мав СРСР, а це близько 700 ракет середньої дальності, потрібно йти довгі й довгі роки. Водночас потрібно сказати, що саме це виробництво та гонка озброєнь якраз і доконали Радянський Союз”, – додав експерт.