Про це повідомило Центральне командування Збройних сил США (CENTCOM).
«27 червня сили Центрального командування США завдали додаткових ударів по кількох цілях в Ірані за розпорядженням верховного головнокомандувача», – йдеться в дописі.
За словами військових, після вчорашніх американських ударів у відповідь на обстріл судна Ever Lovely Іран мав можливість і надалі дотримуватися угоди про припинення вогню. Однак у суботу іранці запустили дрон-камікадзе, який влучив у танкер Kiku.
За інформацією CENTCOM, судно під прапором Панами перевозило понад 2 млн барелів нафти поблизу Ормузької протоки.
Як зазначається, у відповідь на цей акт агресії Сполучені Штати завдали ударів по об’єктах військової інфраструктури Ірану, зокрема по засобах спостереження, системах зв’язку, позиціях ППО, сховищах безпілотників та потужностях з мінування акваторії.
У CENTCOM також наголосили, що комерційне судноплавство через Ормузьку протоку триває.
«Сили США залишаються пильними, здатними завдати нищівного удару й готовими до дій», – запевнили в командуванні.
У п’ятницю Сполучені Штати завдали ударів по території Ірану у відповідь на обстріл комерційного судна в Ормузькій протоці.





























