Викрадення бізнесмена Сергія Ткаченка у Києві могли організувати російські спецслужби. Про це дружина та адвокат чоловіка розповіли виданню liga.net.

1 липня Сергія Ткаченка викрали з приміщення салону краси на Дорогожичах, і відтоді про долю чоловіка нічого не відомо.

Ткаченко був власником 22% акцій судноремонтного заводу «Южний» у Севастополі. Після анексії Криму у 2014 році підприємець відмовився отримати російський паспорт, а згодом отримав статус нев’їзного через невизнання приєднання півострова до РФ. Завод, акціями якого володів Ткаченко, росіяни незаконно привласнили, а сам підприємець оцінював вартість своєї частки у 150 мільйонів доларів.

Kyiv Media - всі новини Києва

Сергій Ткаченко з дружиною Юліаною

Відтоді Ткаченко судився з державою-окупантом в українських судах та готував позов до Європейського сду з прав людини. Натомість російський суд у березні цього року призначив йому заочний арешт за «участь у злочинному співтоваристві та розкраданні коштів». Місяць тому Сергій Ткаченко звернувся до Офісу генпрокурора з проханням «оцінити незаконні дії співробітників ГПУ і Нацполіціі», які, на його думку, «брали участь у виконанні нелегальних слідчих доручень Слідкому МВС РФ». Його прохання не задовольнили.

Дружина і адвокат наголошують — двоє невідомих, які вивели Ткаченка з салону, представился «федералами». Вони вважають, що мова іде про викрадення людини з території України спецслужбами РФ.

У поліції відкрили кримінальне провадження за фактом викрадення, але деталей розслідування поки не розголошують — розповів адвокат Сергія Ткаченка. Водночас, видання повідомляє, що правоохоронці поки не впевнені у тому, що бізнесмена встигли вивезти за межі підконтрольної Україні території.