Про це повідомляє The Washington Post.

У матеріалі йдеться, що 125-та бригада територіальної оборони України, яка утримує 43, 5 км кордону Харківської області з Росією, використовує інтернет-зв’язок через Starlink-пристрої, щоб з допомогою  розвідувальних безпілотників стежити за пересуванням сил окупантів. Однак 10 травня у бригаді  втратили всі відеотрансляції через російські радіоелектронні глушіння.

Пристрої Starlink вийшли з ладу, вперше після вторгнення Росії в лютому 2022 року.

«Це була найбільша проблема, ми не бачили, як вони пересувалися, ми працювали тільки по рації або по телефонах, де вони ще працювали», – зазначив журналістам The Washington Post командир підрозділу дронів у бригаді з позивним «Артист».

Причини несправностей  пристроїв Starlink з’ясовують.

Раніше ми повідомляли, щоб обстрілювати Харків зі ствольної артилерії, росіяни мають підійти відстань на 10-15 км, майже до окружної дороги. Про це в етері КИЇВ24 розповів керівник безпекових програм Центру глобалістики “Стратегія ХХІ” Павло Лакійчук.

Головнокомандувач Сирський заявив, що противник розширив зону активних бойових дій майже на 70 кілометрів, таким чином намагаючись примусити українських захисників залучити додаткову кількість бригад зі складу резерву.

За словами генерала, у такий спосіб ворог намагається примусити ЗСУ залучити додаткову кількість бригад зі складу резерву.