Про це пише The Telegraph із посиланням на джерела.

Очікується, що Стармер під час зустрічі у Вашингтоні наступного тижня детально опише те, як європейські війська зможуть забезпечити дотримання будь-якої угоди про припинення вогню, яка буде укладена за посередництва президента США Дональда Трампа.

За словами західних чиновників, поінформованих про ці плани, він закликатиме Трампа тримати американські винищувачі і ракети в готовності в Східній Європі, щоб відповісти потужною силою, якщо Росія порушить умови перемир’я, яке буде укладене.

Як зазначає видання, англо-французька стратегія “сил заспокоєння” була представлена найвпливовішим європейським лідерам на екстреній зустрічі в Парижі на початку цього тижня, коли вони намагалися відреагувати на початок мирних переговорів Трампа з правителем Росії Володимиром Путіним.

Він був розроблений на тлі побоювань, що президент США вмиє руки щодо України та будь-якого припинення вогню майже одразу після укладення будь-якої угоди.

Стармер, йдеться в публікації буде доводити, що в інтересах США залишатися залученими до запобігання третього вторгнення Росії після завершення бойових дій.

Англо-французький план

Згідно з англо-французьким планом, в українських містах, портах та інших об’єктах критичної інфраструктури, таких як атомні електростанції, що знаходяться далеко від нинішньої лінії фронту, буде розміщено менше 30 000 військовослужбовців під командуванням європейських країн.

Замість того, щоб розміщувати набагато більший контингент в охопленій війною країні, місія покладатиметься на “технічний моніторинг”, включаючи літаки розвідки, спостереження і рекогносцировки, безпілотники і супутники, щоб забезпечити “повну картину того, що відбувається“, – сказав західний чиновник.

Джерело додало, що операція буде підкріплена достатньою вогневою потужністю, щоб “відстежувати і відбивати атаки”, щоб знову відкрити повітряний простір України і зробити можливими комерційні польоти.

The Telegraph пише, що військово-морські патрульні кораблі також будуть направлені до Чорного моря для моніторингу російських загроз комерційним судноплавним шляхам.

Видання додає, що план, викладений західними офіційними особами, далекий від 200-тисячної миротворчої місії, яку вимагає Володимир Зеленський, президент України, як можливу ціну за підписання мирної угоди.

Але з огляду на те, що Німеччина, Іспанія та Італія виступають проти розгортання миротворчої місії, європейські можливості для забезпечення майбутнього України видаються обмеженими.

Залишаючи переговори в Парижі, Стармер заявив, що така операція потребуватиме “підтримки США”, щоб утримати Росію від повторного нападу.

Напередодні прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер зателефонував президенту України і заявив, що “абсолютно розумно припиняти вибори під час війни”.