Про це йдеться на сайті Британської академії телебачення та кіномистецтва (BAFTA).

Документальний фільм “20 днів у Маріуполі” — робота режисера Мстислава Чернова, воєнного кореспондента, який у березні 2022 року разом зі своїм колегою Євгеном Малолєткою залишився в блокадному Маріуполі.

У стрічці розповідається про облогу російськими окупантами Маріуполя у лютому-березні 2022 року. Зокрема, туди увійшли кадри російських обстрілів та бомбардування пологового будинку. В українському прокаті вона стала найкасовішою серед документального кіно.

Поряд з документальним фільмом “20 днів у Маріуполі”  на номінацію “Найкращий неангломовний фільм” висунули також стрічки “Хлопчик і чапля” Хаяо Міядзакі, “Опале листя” Акі Каурісмякі, “Зона інтересів” Джонтана Ґлейзера та інші.

У категорії “Найкраща документалістика” українська стрічка змагатиметься з  фільмами “Американська симфонія” Метта Гейнемана, “Найглибше занурення” Барта Лейтона та Лори Макганн, “Голубиний тунель” Еррола Морріса та інші.

На “Найкращий фільм” висунули, зокрема, “Барбі” та “Оппенгеймер”. Також серед номінантів нова робота Мартіна Скорсезе — “Вбивці квіткової повні”.

Голосування членів Британської кіноакадемії пройде в період з 5 по 12 січня. Номінації на BAFTA будуть оголошені 18 січня. Церемонія нагородження премією BAFTA відбудеться 18 лютого.

Стрічка режисера Мстислава Чернова отримала нагороду Приз глядацьких симпатій на фестивалі незалежного кіно Санденс у січні 2023 року.