Уже у 2027 році в Північному Льодовитому океані вперше може не бути льоду. Арктичний морський лід тане безпрецедентними темпами — більш ніж на 12% щодесятиліття, а це означає, що ми наближаємося до того дня, коли майже весь лід тимчасово зникне, йдеться в одному з нових досліджень у журналі Nature Communications.

Нове дослідження, проведене під керівництвом вчених з Центру дослідження клімату Вудвелла у Фалмуті, штат Массачусетс, сигналізує про різкі зміни в цій арктичній екосистемі, що може мати широкі наслідки для глобального клімату.

Тундра, яка переживає потепління та посилення лісових пожеж, тепер викидає більше вуглецю, який вона зберігає, що погіршить наслідки зміни клімату.

У вічній мерзлоті зберігається близько 1,5 трильйона тонн вуглецю — більше, ніж у всіх лісах світу — і його вивільнення значно прискорить наслідки зміни клімату.

Проблема виходить за рамки вуглекислого газу: тундра, що тане, поступається місцем рослинам, якими харчуються бактерії, виробляючи метан, ще один парниковий газ, що посилює екологічну проблему.