Про це він повідомив адвокат Червінського Костянтин Глоба.
Він також зазначив, що Червінському дозволили зняти електронний браслет.
«Маленька, чергова перемога. Раніше Печерський суд зважив на наші докази і не продовжив обовʼязок носіння електронного засобу контролю, що призвело до зняття „слідчого нашийника“», — йдеться у повідомленні.
Водночас як повідомляє Суспільне, 3 квітня у Кропивницькому Кіровоградський районний суд продовжив запобіжний захід Роману Червінському на 60 діб. Про це Суспільному розповів прокурор Віктор Кобець.
За його словами, суд задовольнив клопотання прокуратури. Червінський має виконувати покладені на нього обов’язки: приходити за викликом до суду, повідомляти про зміну місця перебування, утриматись від спілкування зі свідками й потерпілими у кримінальному провадженні.
Засідання у справі Романа Червінського у Кропивницькому тривають з квітня 2024 року. До цього їх проводили в Києві. З червня минулого року їх зробили закритими, без участі журналістів й відвідувачів.
Колишній співробітник ГУР МО Червінський отримав підозру від СБУ про перевищення службових повноважень (за ч. 5 ст. 426−1 КК України) 21 квітня 2023 року, 24 квітня його затримали. За даними правоохоронців, полковник разом з іншими людьми вирішив самовільно провести спецоперацію із захоплення літака ВКС РФ, пілот якого нібито погодився перейти на бік України.
За версією слідства, «операція» відбувалася без узгодження з державними органами та всупереч зауваженням СБУ. Унаслідок дій Червінського Росія нібито отримала дані про розміщення військовослужбовців Повітряних сил ЗСУ та українських літаків і 23 липня 2022 року завдала удару по аеродрому Канатове. Унаслідок атаки загинув командир частини, 17 захисників дістали поранення. Україна втратила два бойові винищувачі, серйозно постраждали злітна смуга та інша техніка і будівлі.
За словами самого Червінського, після відмови ГУР займатися операцією її готувала СБУ, а його з командою залучили на останньому етапі для «допомоги з професійного погляду».
Невдовзі після обстрілу аеродрому Канатове ФСБ країни-агресора поширила заяву про те, що українська розвідка нібито готувала операцію з викрадення російських військових літаків, яку вдалося «зірвати». У ФСБ стверджували, що співробітники ГУР намагалися завербувати російських льотчиків, щоб ті відвели літаки на українські аеродроми в обмін на «грошову винагороду і гарантії отримання громадянства однієї з країн ЄС».
28 грудня прокуратура повідомила колишньому розвіднику Червінському про нову підозру. За даними слідства, 2020 року він спробував заволодіти 100 тисячами доларів, видаючи себе за впливового чиновника Державної фіскальної служби.