Про це повідомив Офіс генерального прокурора.

За позовом прокурорів Бердичівської окружної прокуратури Житомирської області повернуто у державну власність пам’ятку архітектури місцевого значення – будинок-садибу Терещенка.

Відомо, що ця садиба є об’єктом культурної спадщини XIX століття. На її території розташовані палац та інші споруди, де колись розміщувалися стайні та авіамайстерні.

Такі вимоги мотивовано тим, що будинок-садиба Терещенка незаконно перейшов у приватну власність. Попри статус охоронюваного об’єкта, зміна власників відбулася без обов’язкової процедури погодження з уповноваженими органами. Ще однією правовою підставою звернення до суду стала необхідність збереження пам’ятки архітектури як цінності для держави. Наразі споруди знаходяться в незадовільному, а місцями – аварійному стані. Вони зазнали значних руйнувань, а відтак потребують реставрації та охорони.

Зазначимо, що прокуратура відстоює свою принципову позицію щодо збереження об’єкта культурної спадщини, необхідною умовою чого є повернення його до державної власності, у судах всіх інстанції упродовж двох останніх років.

На захист пам’ятки також стали Міністерство культури та інформаційної політики України, благодійна організація «Фундація спадщини Терещенків» та небайдужі місцеві жителі.

Раніше, Верховний суд через масштабну атаку росіян 15 листопада не зміг провести засідання й оголосити рішення щодо майбутнього унікальної пам’ятки архітектури Києва Садиби Терещенків. За словами Терещенко, на минулому засіданні прокурори представили суду «залізобетонні» докази щодо незаконності укладання інвестиційного договору й вимагають його розірвання, а також – повернення територіальній громаді об’єкта культурної спадщини.

Фото: офіс Генерального прокурора