Про це передає «Суспільне» із зали суду.

Сторона обвинувачення просила продовжити Павлу Лебедю запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту і покласти на нього обов’язки з’являтись до прокурора, не спілкуватись зі свідками.

Так, за словами прокурора, Павло Лебідь може впливати на свідків і потерпілих та здійснити нові правопорушення. Він попросив продовжити йому домашній арешт на 60 діб.

Своєю чергою, адвокати митрополита заявляли, що суддя ігнорує клопотання сторони захисту, і додали, що засідання проводиться під час тривоги. Вони просили про відвід судді. Суд не задовольнив клопотання адвокатів.

Тим часом сам Павло Лебідь розповідав, що він «ніколи не був на стороні російської агресії» і не ставився з неповагою до інших конфесій.

«Те, що сьогодні кожний раз декларує прокурор, неправда. Я ніколи не був на стороні російської агресії. Я ніколи не відносився з неповагою до інших конфесій. В мене є родичі протестанти. Коли в мене був інфаркт, лікар сказав, ви будете в лікарні до 28 серпня, а потім каже, я повинен вас виписати, бо давлять з прокуратури. Я являюсь інсулінозалженим, прокуратура поставила прослушки, заставляли мене підписати, що я не інсулінозалжений. Те, що просять прокурори, я проти».

Справа Павла Лебедя

Нагадаємо, 10 березня Національний заповідник «Києво-Печерська лавра» повідомив монастирю УПЦ МП, що з 29 березня 2023 року договір 10-річної давнини (від 19 липня 2013 року) про безоплатне користування культовими будівлями та іншим майном, що є держвласністю, буде розірвано, у зв’язку із порушенням умов оренди.

Міністерство культури та інформаційної політики під час перевірки на території заповідника виявило низку порушень договору оренди, укладеного між УПЦ (МП) та заповідником «Києво-Печерська лавра». Серед них: самовільна перебудова, добудова, перепланування пам’яток культурної спадщини, спорудження новобудов на території заповідника.

1 квітня наміснику Києво-Печерської Лаври митрополиту УПЦ МП Павлу Лебедю Служба безпеки вручила підозру. Шевченківський районний суд Києва обрав митрополиту Павлу запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту терміном на 60 днів. Електронний браслет підозрюваному наділи в залі суду.

7 квітня захист намісника Києво-Печерської лаври митрополита Української православної церкви (московського патріархату) Павла подав апеляційну скаргу на обраний йому запобіжний захід у вигляді домашнього арешту. Проте суд продовжив запобіжний захід для екснамісника Києво-Печерської лаври ще на 2 місяці.

13 липня СБУ повідомила митрополиту Павлу про нову підозру. Було встановлено, що за день до оголошення митрополиту УПЦ (МП) Павлу першої підозри від СБУ він дав відеоінтерв’ю одному з українських медіа. У ньому він заперечив існування України як суверенної держави. Після цього суд змінив йому запобіжний захід з цілодобового домашнього арешту на тримання під вартою до 14 серпня або заставу у розмірі понад 33 мільйони гривень.

Проте 7 серпня митрополита УПЦ МП Павла Лебідя випустили під заставу у 33 мільйони гривень. За словами адвоката, близько тисячі людей «долучилися» до збору застави. Лебідь перебував у СІЗО з 14 липня.

Втім, до суду звинувачувальний акт щодо настоятеля Києво-Печерської лаври Павла скерували тільки 20 жовтня.