В прокуратурі вважають, що нині будівля незаконно перебуває у приватній власності.

Київська міська прокуратура в судовому порядку вимагає розірвання інвестиційного договору та повернення територіальній громаді об’єкта культурної спадщини – садиби Терещенків, що на бульварі Тараса Шевченка у Києві. Про це повідомляє прес-служба прокуратури у Facebook.

Відомство наголошує, що вказана будівля, яка побудована у 1874-1875 роках за проектом архітектора В. Краузе у стилі неоготика, є пам’яткою архітектури місцевого значення.

«У 2007 році садибу, площа якої становить понад 1000 кв.м, передали приватному товариству за інвестиційним договором, у тому числі з умовами провести реставрацію пам’ятки. Разом з цим, майже 15 років будівля знаходиться у занедбаному стані, руйнується, що може призвести до її фактичного знищення» — наголошують в прокуратурі.

Також у відомстві зазначають, що у 2008 році «між структурними підрозділами Київської міської державної адміністрації та приватним товариством укладено нікчемні угоди», якими начебто пам’ятку було передано у приватну власність «поза приватизаційною процедурою».

Наразі судом начебто відкрито провадження у цій справі.

Як ми повідомляли, особняк Баккалинського внесли до реєстру культурної спадщини.

Фото: Вікіпедія