Верховний Суд скасував рішення про виключення комплексу будівель «Садиба купця Дмитрієва» з Державного реєстру нерухомих пам’яток.

Про це повідомила пресслужба столичної прокуратури.

Як зазначається, Київська міська прокуратура оскаржила у Верховному Суді рішення судів попередніх інстанцій, якими пам’ятку архітектури та містобудування місцевого значення – комплекс будівель «Садиба міська купця Дмитрієва Й.М.» виключено з Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

У прокуратурі нагадали, що садиба купця Дмитрієва розташована в історичній частині Подолу на вулиці Хорива. Пам’ятка збудована за проєктом відомого архітектора О. Кривошеєва та складається з декількох будинків.

Унікальний комплекс є важливим елементом садибної забудови Подолу, в якій поєднувалися житлові, промислові та торговельні функції, що було характерним для історичного середовища XIX століття.

Як ми писали, у 2017 році у пам’ятки з’явився власник – комерційна структура ПП «Конвалія-Нерухомість». За її позовом суди першої та другої інстанцій скасували пам’яткоохоронний статус «Садиби купця Дмитрієва» та виключили пам’ятку з Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

У листопаді 2021 року Господарський суд міста Києва задовольнив позов Київської міської прокуратури та скасував незаконну реєстрацію за комерційною структурою «Конвалія-Нерухомість» права власності на «Садибу купця Дмитрієва», а у серпні 2022 року суддя Північного апеляційного господарського суду Тетяна Разіна скасувала рішення про повернення комплексу до комунальної власності.

На місці історичних споруд ПП «Конвалія-Нерухомість» планує побудувати ТРЦ з підземним паркінгом.

Фото: Відкриті джерела